sobota, października 26, 2013

Książka "Warmińskie kapliczki"Na rynku pojawiła się książka "Warmińskie kapliczki" autorstwa Iwony Liżewskiej i Stanisława Kuprjaniuka poświęcona historii, typom architektonicznym, otoczeniu i wyposażeniu warmińskich kapliczek. Zawiera katalog 1333 obiektów wraz z dokumentacją fotograficzną i mapami. Szczegółowe opisy kapliczek warmińskich autorstwa Iwony Liżewskiej, historyk sztuki, wzbogacone są pięknymi fotografiami Stanisława Kuprjaniuka – historyka, fotografika i przewodnika regionalnego.
Do publikacji dołączona jest również płyta CD z fotografiami wszystkich udokumentowanych kapliczek. Tak obszerny materiał to efekt dwunastoletnich inwentaryzacji i badań przeprowadzonych po to, by na zawsze utrwalić te niezwykłe dziedzictwo kulturowe na Warmii.

 Polecam! :)

 p.s 27.10.2013 godz. 12.00-14:00 - Galeria BWA | Promocja książki „Warmińskie kapliczki” – spotkanie z autorami: Iwoną Liżewską i Stanisławem Kuprjaniukiem
I Festiwal do czytania 26-27 X 2013

1 komentarz:

ja z Mazowsza pisze...

To musi być piękna i cenna książka. Szczególnie zbiór wszystkich (!) kapliczek z całej Warmii. Marzy mi się mazowiecka wersja tej publikacji :)
Pozdrawiam